O firmie

ZAPROJEKTOWANE W SZWECJI,
WYPRODUKOWANE W POLSCE

W 2017 roku zespół doświadczonych specjalistów z polskiego przemysłu rozpoczął pracę w nowym, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Sosnowcu w Polsce.

Połączyliśmy 11 różnych zakładów z siedzibą w Aneby w Szwecji w specjalnie wybudowaną fabrykę o powierzchni 27 000 m2 zaprojektowaną specjalnie do produkcji, montażu i dystrybucji sprzętu rekreacyjnego na świeżym powietrzu.

Ponieważ cała produkcja produktów HAGS odbywa się teraz pod jednym dachem, czas produkcji jest krótszy. Ta lokalizacja jest idealnie umiejscowiona, aby wspierać popyt międzynarodowej bazy klientów. Inwestycje w nową fabrykę, począwszy od nowych linii lakierniczych po infrastrukturę, pozwolą na stałe utrzymać produkty HAGS na konkurencyjnym i stale zmieniającym się rynku.

Firma HAGS została założona w 1948 r. przez Svena Hultgrena, Nilsa Anderssona i Rune Gustavssona i od ich nazwisk wywodzi się nasza nazwa.

W latach 50-tych XXw. firma HAGS skupiła się na projektowaniu, działaniu i produkcji. Zaczęliśmy również opracowywać ofertę z zakesu infrastruktury parkowej i miejskiej.

W latach 60-tych XXw. firma HAGS zaczęła korzystać z trwałych materiałów i stali i nawiązała współpracę ze znanymi projektantami przemysłowymi.

Dzięki współpracy z architektami krajobrazu, projektantami produktów i ekspertami z dziedziny pedagogiki firma HAGS wprowadziła do produktów naturalne materiały i kolory w latach 70-tych XXw. W tym czasie opracowana została pierwsza koncepcja urządzenia wodnego.

Nasz unikatowy system urządzeń modułowych UniPlay został opracowany w latach 80-tych XXw. UniPlay daje możliwość tworzenia wielu kombinacji i do tej pory stanowi naszą najpopularniejszą linię produktów.

W latach 90-tych XXw. system UniPlay został dostosowany do potrzeb młodszych dzieci dając początek serii UniMini.

Na przełomie stuleci prace badawczo-rozwojowe firmy HAGS znacząco poprawiły ofertę produktów. Wprowadzono na rynek wielofunkcyjny system zabawy pod nazwą Agito i rozpoczęliśmy produkcję plenerowych produktów sportowych i fitness.

W drugiej dekadzie XXI w. firma HAGS przejęła firmę SMP Ltd – brytyjską firmę znaną z trwałych konstrukcji stalowych, wprowadzono serie produktów NRG, Nexus i Arena, a także szereg tradycyjnych urządzeń do zabawy dynamicznej.

In 2017 HAGS opened a state of the art manufacturing facility in Sosnowiec, Poland.

Obecnie firma HAGS jest liderem na rynku innowacyjnych projektów i systemów do zabawy. Nasz katalog produktów jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, co zapewnia naszym klientom fantastyczne możliwości wyboru. Otworzyliśmy specjalny obiekt produkcyjny w Polsce a nasza podróż trwa…

Witamy w świecie HAGS

Place zabaw

Sport i fitness

Park i miasto

Infrastruktura wodna

Nasze wartości

Bezpieczeństwo

Analizy wykazują, że wypadki częściej zdarzają się na urządzeniach, które nie zostały odpowiednio przetestowane. Prace rozwojowe nad naszymi produktami bazują na międzynarodowych badaniach i opublikowanych normach.

Z

EN 1176

Wszystkie nasze produkty do zabawy są zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa dla urządzeń na place zabaw. Stosujemy normy dotyczące projektowania, funkcji, wartości zabawowej i bezpieczeństwa od momentu, od którego zaczęły one obowiązywać.

Z

EN 16630

Wszystkie nasze produkty do fitnessu są zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa dla plenerowych urządzeń fitness zainstalowanych na stałe. Niedawno opublikowana norma przewiduje szereg szczególnych wymagań dla urządzeń tego typu, w tym postanowienia dotyczące właściwych etykiet z instrukcjami dla użytkowników.

Z

EN 15312

Nasza oferta wielofunkcyjnych boisk do gry jest zgodna z europejską normą dla ogólnodostępnego sprzętu do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Przewiduje się tu ochronę przed ryzykiem przytrzaśnięcia, a także potwierdzenie wymagań dotyczących obciążeń dla wszystkich elementów konstrukcji.

Z

TUV

Niemiecki instytut Technischer Uberwachungs-Verein (TUV) posiada najszersze i najbardziej zaawansowane procedury testów i zatwierdzeń na świecie. Jesteśmy dumni z tego, że wszystkie nasze urządzenia do zabawy posiadają zatwierdzenia TUV.

Trwałość

Firma HAGS korzysta z materiałów najwyższej jakości. Dlatego bez żadnych wątpliwości przyznajemy długotrwałe gwarancje.

Jakość

Od momentu utworzenia firmy HAGS w 1948 r. kluczową zasadą określającą kulturę naszej firmy była jakość. Naszym celem jest świadczenie usług doskonałej jakości, a także dostarczanie wysokiej jakości produktów. Posiadamy certyfikat ISO 9001.

Innowacje

Stale zastanawiamy się nad sposobami na poprawę naszego katalogu produktów i rozwój nowych projektów. Współpracujemy z ekspertami z branży i uwzględniamy informacje zwrotne od użytkowników końcowych, aby mieć pewność, że dostarczamy naszym klientom najlepsze produkty na rynku.

Integracja

Wierzymy, że każdy powinien mieć na równi możliwość cieszenia się plenerowymi urządzeniami rekreacyjnymi. Tworząc produkty, zawsze mamy na uwadzę osoby niepełnosprawne fizycznie i psychicznie, tak abyśmy mogli zaproponować naszym klientom rozwiązania integracyjne.

Społeczna odpowiedzialność biznesu i zrównoważony rozwój

W jaki sposób firma HAGS przyczynia się do poprawy stanu środowiska?

W 1997 r. otrzymaliśmy certyfikat ISO 14001 (system zarządzania środowiskowego). Rozumiemy, że kwestie środowiskowe należy traktować w sposób jasny i uporządkowany, więc współpracujemy w ramach naszej działalności i tworzymy solidny program minimalizowania naszego wpływu na środowisko.

Ważnym elementem naszej pracy są wymagania dla siebie samych, dostawców i innych współpracowników, które pozwalają na unikanie lub minimalizowanie negatywnego oddziaływania. Starannie dobieramy materiały na etapie projektowania i produkcji naszych produktów. Uwzględniamy te, które można poddać recyklingowi i które łatwo wyprodukować i przetransportować, bez szkody dla ich mocy i trwałości.

Ochrona drewna

Nasza skomputeryzowana linia do cięcia drewna optymalizuje cięcie potrzebnego drewna i znacznie ogranicza ilość odpadów. Szacujemy, że dzięki metodom komputerowym każdego roku ratujemy 100 świerków i 100 brzóz.

Kolejnym sposobem na redukcję odpadów jest “łączenie palcowe” surowców. “Łączenie palcowe” jest silniejsze niż samo drewno. Dzięki tej metodzie szacuje się, że ratowanych jest 600 drzew rocznie. Całość drewna wykorzystywanego w produkcji firmy HAGS pochodzi od dostawców posiadających certyfikat FSC.

Stal

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wykończenia produktów stalowych mogą mieć znaczący wpływ na środowisko. W związku z tym poczyniliśmy spore inwestycje w linie wykończeniowe dla powłok proszkowych bez rozpuszczalników. Dzięki temu nasze produkty stalowe są zawsze wykończone za pomocą powłok o wysokiej trwałości przy znacznie mniejszym oddziaływaniu na środowisko niż tradycyjne procesy oparte na rozpuszczalnikach. Zachęcamy również do stosowania recyklingu stali po zakończeniu okresu użytkowania.

NASZE USŁUGI

Nasze usługi obejmują wszystko od planowania do oceny warunków i konserwacji. Wybierając rozwiązanie firmy HAGS, uzyskujesz pomoc pracownika firmy HAGS o dużej wiedzy z kontaktami na miejscu, który zna Twoje codzienne środowisko do życia i rekreacji.

Jak pracujemy:

Specjalny doradca ds. placu zabaw odbędzie z Tobą wstępną rozmowę na temat zakresu projektu, w tym budżetu i wymagań wynikających z lokalizacji, wartości zabawy i korzyści, które mają płynąć z nowej przestrzeni, itd.

Następnie zarezerwuje on spotkanie wprowadzające i wizytę na miejscu w celu dokonania dalszej oceny.

Nasz zespół projektantów opracuje propozycję 3D i/lub plan CAD, a także przedstawi pełną wycenę wraz z rozbiciem kosztów i szczegółami na temat produktów.

Jeżeli będzie to wymagane, możemy nadzorować montaż i instalację urządzeń.

Zapewniamy wszystkie instrukcje konserwacji konieczne do przedłużenia cyklu użytkowania produktu, a w razie potrzeby możemy polecić lub zatrudnić wykonawców zewnętrznych.

Dział posprzedażowy zapewni stałe działania następcze i zajmie się wszelkimi zapytaniami o części zamienne.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat naszych produktów, możesz skontaktować się z nami telefonicznie,pocztą elektroniczną lub bezpośrednio przez naszą stronę internetową.
Z całą pewnością uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kontakt

 

 

 

Adres

ULICA KOŚCIUSZKI 39/41
14-200 IŁAWA

E-MAIL: info@playplanet.pl